وحیدی: ۳ میلیون نفر در مراسم جشن عید غدیر در تهران شرکت کردند

0 70وزیر کشور با اشاره به حضور سه میلیون نفری مردن تهران در مراسم جشن روز عید غدیر گفت: رسانه های خارجی این مراسم را نادیده گرفتند.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی صبح امروز در همایش امیرالمؤمنین معیار زندگی، الگوی حکمرانی در وزارت کشور با بیان اینکه، غدیر عیدالله اکبر بوده و اهمیت زیادی دارد، اظهار کرد: هیچ نبی مانند پیامبر(ص) آزار ندید. پیامبر(ص) با جریان شرک، ظلم و جاهلیت مبارزه کرد و آزار زیادی هم دید اما خداوند به پیامبر می فرماید اگر رسالت غدیر را انجام ندهی، رسالتت را ناتمام گذاشته ای. این دستور خداوند نشانه اهمیت زیاد غدیر است. 

وی ادامه داد: چرا رسالت غدیر مورد توجه مسلمانان قرار نگرفت؟ چرا غدیر در اذهان و روان های مردم جاری نشد که تا ۶۰ سال بعد شهادت امیرالمؤمنین روی منابر به ایشان دشنام می دادند؟ آنچنان جریان انحراف و تزویر حاکم بود که ذهنیت جامعه اسلامی را به جای دیگری برد. کربلا برای این اتفاق افتاد که فضای  جامعه را فقط شهادت امام حسین (ع)می توانست تغییر دهد. 

وزیر کشور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در ادامه غدیر است، تصریح کرد: پس از استقرار انقلاب اسلامی باز هم جریان جهالت، فریب  مکر و توطئه که عمدتا در فصای رسانه و ذهنی است، فعالیت خود را ادامه داده است. امروز هم جریان غدیر زنده است و هم جریان فریب دشمن. در چند روز گذشته پس از حماسه روز عید غدیر که واقعا لطف الهی بود، مشاهده کنید رسانه های خارجی چگونه در قبال با حضور میلیونی مردم چگونه عمل کردند. برآورد حضور مردم در تهران حدود ۳ میلیون نفر بود.  

وحیدی تاکید کرد: اگر اهمیت غدیر اگر از عاشورا بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. عاشورا ادامه غدیر است. شناخت غدیر از ما کارهای فوری ماست. جوان ما وقتی بی هویت می شود که از اهل بیت دور شود. مشکلات  برخی جوانان به این دلیل است که نتوانستیم جوان را با معارف اهل بیت آشنا کنیم. بزرگ ترین سلاح ما برای برگرداندن جوانان به آغوش اسلام، معارف اهل بیت است. نود درصد برگزار کنندگان اربعین همین جوانان هستند. همین جوانان دهه هشتاد اربعین را برپا می کنند. کجا این جوانان از انقلاب جدا شده اند؟ معارف اهل بیت وسیله بازگرداندن اندک جوانانی هستند که تحت تاثیر اقدامات  دشمن قرار گرفته اند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.