ورود جهاد دانشگاهی به پژوهش در حوزه آسیب‌های اجتماعی می‌تواند ثمربخش باشد

0 60ایسنا/مرکزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: ورود جهاد دانشگاهی به اقدامات پژوهشی در حوزه آسیب‌های اجتماعی می‌تواند ثمربخش باشد.

بهنام نظری در آستانه فرا رسیدن سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب است. ترکیب کلمات مقدس جهاد و دانشگاه مجموعه‌ای را ایجاد کرد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از کارهای عقب‌مانده یا بر زمین مانده در عرصه‌های علمی و در حوزه‌های بهداشت، اقتصاد، علوم انسانی و شاخه‌های دیگر که در دانشگاه‌ها در یک پروسه‌ زمان‌بر انجام می‌شود را با روحیه جهادی، انجام داده است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی امروز به برکت حضور اساتید مجرب و انقلابی در اوج است. انتظارها از جهاد دانشگاهی در حوزه ورود به عرصه‌های علمی، فناوری و تکنولوژی‌های جدید بیشتر است چراکه توقف در موضوعاتی که تمام دانشگاه‌ها به آن می‌پردازند، رسالت جهاد دانشگاهی نیست. جهاد دانشگاهی باید افق‌ها را برای نظام اسلامی ببیند.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، هرجا که جهادی عمل کردیم، توفیقاتی حاصل شده است. جهاد دانشگاهی یکی از مجموعه‌های علمی است که می‌تواند عرصه‌های دیگری را در مسیر خود مورد توجه قرار داده و ارتقا ببخشد. در حوزه‌های درمان ناباروری، نانوتکنولوژی، علوم تجربی و ریاضی توفیقات خوبی به دست آمده است اما ورود این نهاد به مسائلی مانند آسیب‌های اجتماعی و اقدامات پژوهشی در این زمینه می‌تواند ثمربخش باشد.

نظری گفت: جهاد دانشگاهی را مجموعه موفقی ارزیابی می‌کنم که با تامین نیروی انسانی کارآمد و روحیه جهادی، در آینده نیز مانند گذشته، اقدامات موثری را در این مجموعه شاهد خواهیم بود. جهاد دانشگاهی به عرصه‌های متنوعی که بسیاری از مجموعه‌های دانشگاهی بنا به دلایل مختلف به آن ورود پیدا نکرده‌اند، ورود کرده و اتفاقات خوبی را رقم زده است و ما خواهان استمرار این اقدامات هستیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی برای مردم تبیین نشده است و این نهاد در عرصه شناساندن ظرفیت‌ها خوب عمل نکرده گفت: اطلاع‌رسانی ظرفیت‌ها و اقدامات جهاد دانشگاهی امید آفرین خواهد بود.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.