کاهش ۷ درصدی سرقت در تهران

0 53سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به گزارش فاتب از کاهش سرقت در چهار ماه نخست امسال به نسبت سال گذشته گفت: طبق این گزارش سرقت ها به نسبت سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا، علی خضریان در توضیح نشست مجمع نمایندگان استان تهران مجلس در محل فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، گفت: این جلسه با حضور سردار عباسعلی محمدیان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و دیگر مدیران و فرماندهان فاتب برگزار و پیرامون موضوعات مرتبط با ماموریت پلیس فاتب، چالش ها و موضوعات مرتبط با مسئله ارتقاء امنیت در شهر تهران بحث و بررسی شد. همچنین سردار محمدیان گزارشی از فعالیت های فاتب ارائه کرد.

وی توضیح داد: یکی از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفت و قرار شد برای افزایش کارآمدی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در مجلس دنبال کنیم، افزایش بودجه مجموعه های فاتب بود؛ فاتب با مراجعه بالای شهروندان به پلیس مواجه هستند به گونه ای که در حال حاضر ۴۱ هزار تماس با پلیس تهران گرفته می شود که طور میانگین هر دو ثانیه یک تماس است لذا با توجه به حجم تماس ها و لزوم اعزام نیرو برای رسیدگی به مسائل مطرح شده از سوی شهروندان، نیاز به اصلاحات اساسی دارد.

خضریان با اشاره به گزارش فاتب از کاهش سرقت در چهار ماه نخست امسال به نسبت سال گذشته گفت: این موضوع یکی از دستاوردهای بزرگ فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است. طبق این گزارش سرقت ها به نسبت سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته که ضرورت دارد تجهیزات پلیس برای افزایش و تقویت توان آن در مقابله با سرقت ارتقا پیدا کند. 

وی ادامه داد: مقرر شد افزایش بودجه فاتب را در مجلس دنبال کنیم، نمایندگان تهران قول پیگیری ساخت کلانتری ها و بازداشتگاه های موقت با توجه به گستردگی شهر تهران بزرگ را در کمیسیون های برنامه و بودجه و تلفیق دادند.

افزایش دستگیری اراذل و اوباش

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: گزارش پلیس در موضوع طرح مقابله با اراذل و اوباش در تهران بزرگ حاکی از رشد دستگیری این افراد در چهار ماه گذشته بوده که باعث کاهش این معضل در شهر تهران شده است. همچنین در زمینه جمع آوری و تحویل معتادان متجاهر به مراکز بازپروری نواقضی وجود دارد که قرار شد با پیشنهادات نمایندگان مجلس و پلیس این نواقص برطرف شود.

وی درباره برخی خلاء های قانون در موضوع رسیدگی به عدم رعایت قوانین از سوی شهروندان و ایجاد معضل جدی برای شهر گفت: پلیس اعلام کرد برای برخورد با خودروهایی که در مقابل پارکینگ منازل و آتش نشانی ها توقف می کنند خلاء قانونی داریم که نمایندگان استان تهران قول پیگیری موضوع در کمیسیون های مرتبط در مجلس را دادند.

خضریان با اشاره به گزارش پلیس در خصوص اجرای طرح های ناظر یک، دو و سه و همچنین تقویت این طرح ها برای مقابله با برخی بد پوششی ها و کشف حجاب ها در سطح شهر تهران، بیان کرد: مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بر انجام صحیح و درست ماموریت مهم پلیس در سطح خودرویی، فردی و صنفی تا برطرف شدن این ناهنجاری اجتماعی تاکید کردند.

ارسال پیامک های پلیس برای کشف حجاب

نماینده تهران در مجلس در خصوص تأثیرگذاری اجرای طرح ناظر یک گفت: بر اساس گزارش پلیس پیامک هایی برای صاحبان خودروها برای کشف حجاب ارسال شده است که آمار نشان می‌دهد بعد از ارسال پیامک اول، افراد نسبت به رعایت حجاب اقدام کردند و به پیامک دوم نرسیده و افراد محدودی پیامک سوم را دریافت و توقیف خودرو رخ داده است.

وی ادامه داد: در طرح ناظر ۲ که مربوط به موضوع رعایت حجاب در اصناف و مجموعه های  تجاری و اداری سطح شهر است، پلیس بر همکاری اصناف و گروه ها تاکید کرد و مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس اعلام آمادگی کرد در صورت نیاز از پلیس در خصوص اقداماتش حمایت کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بیان کرد: در خصوص اقدامات تقنینی در لایحه عفاف و حجاب مقرر شد نمایندگان این مجمع مطالبات پلیس را برای تقویت ضابطین در این لایحه دنبال کنند تا نقش پلیس کاهش پیدا نکند و دست پلیس برای برخورد با متخلفان باز باشد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.