کدام نوع عروسک برای کودکان مناسب است؟

در آن زمان همه عروسک ها به شکل کودکانه ساخته می شدند و طراحی باربی کاملا نوآورانه و خلاقانه به شمار می رفت. البته دوستان دورگه آمریکایی-آفریقایی او تا سال 1980 میلادی به دنیا نیامده بودند. باربی از زمان تولد تاکنون، 150 شغل متفاوت را امتحان کرده است؛ از دامپزشک گرفته تا افسر پلیس، خلبان، مدل، پزشک و ستاره موسیقی راک. عروسک دخترانه بافتنی را میتوان نوعی صنایع دستی دانست که بهعنوان هدیه بسیار ارزشمند است. طراح باربی، خانم روث هندلر است که این عروسک را با الهام از عروسکی آلمانی به نام بیلد لیلی بوجود آورد. موزه اسباببازی و عروسک خیمهشببازی کاشان چنین موزهای است که با همت امیر سهرابی، کارشناس و پژوهشگر تئاتر، در دل خانهای تاریخی، یعنی خانه جعفر علامه فیضی، روحانی و شاعر اواخر دوره قاجار، تأسیس شده است. اگر بخواهیم برای عروسکها خانهای متصور شویم، قطعاً موزه عروسکهای ملل یکی از این خانههاست. اگر پدر یا مادری مغرور یا دایی یا عمه هستید که به دنبال هدیه برای یک کودک جوان و شایان ستایش هستید، خانه عروسکی باربی یا خانه عروسکهای تولد گزینه خوبی است.

چرا یک کودک با بیماری کم بینایی حاد وعینک ضخیم بر چشم یا آن یکی با سمعکی که همیشه باید بزند یا کودک دیگر که تمام موهایش را در شیمی درمانی از دست داده بین عروسک هایشان هم غریب می مانند؟ هر گونه کپی برداری از مطلب بدون دادن ارجاع با لینک مستقیم به سایت چیچیلاس مطابق ماده 12 قانون جرایم رایانه ای پیگرد قانونی دارد. عروسکهای پارویی در مقبرههای مصر باستان عمدتاً در پادشاهی میانه بهصورت مجسمههای ماده یافت میشوند. عروسک باربی به صورت آنگلا مرکل برای بزرگداشت این زن بزرگ و موفق در سال 2009 میلادی ساخته شد. کارشناسان روانشناس کودک معتقدند که باید به این حس و حال و روحیات کودک اهمیت داد و به جایگاهی که او برای عروسکهایش قائل می شود ، احترام گذاشت. آموزش تصویری دوخت دو مدل ببر نمدی با الگوی کامل برای عید نوروز و هفت سین ۱۴۰۱ و برای تزیین خانه و جا حوله ای و درب یخچال با روش ساده برای افراد مبتدی در خدمت شما کاربران هستم. موزه عروسک و فرهنگ ملل که در دل خود میزبان هزار عروسک ایرانی از اقوامهای مختلف است، بهعنوان موزهای خصوصی با مجوز رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران و با همت و تلاش علی گلشن و مسعود ناصری در مرداد سال 1396 تأسیس شد.

در این میان، موزههایی هستند که نهتنها گذشته فرهنگی و اجتماعی ملت یا مردم سرزمینی را نشان میدهند، بلکه یادآور کودکی و تجربههای آن دوران هستند و ضمن سفر به گذشته، بازدیدکنندگان خودشان را به دوران کودکیشان نیز میبرند و تجربه خوشای از بازدید موزه برای آنها به ارمغان میآورند. اسباب بازیهای پولیشی خم نمیشوند، نمیشکند یا فرورفتگی ندارند. از این موزهها با چنین کارکردی میشود به موزه اسباببازی و عروسکهایی اشاره کرد که این روزها، روزبهروز بیشتر میشوند تا بهعنوان دفترچه خاطرات، یادگاریهای یک نسل یا سرزمینی را برای درامانماندن از فراموشی، در خود نگه دارند. عروسک ها معمولا به شکل انسان ساخته می شوند و برای قوه ی تخیل کودک بسیار مفید هستند زیرا کودک معمولا آن ها را فردی زنده با شخصیت و اعمال خاص تصور می کند. علت این اتفاق چنین است که تماشاگر هیچ دیدی نسبت به عروسک گردان نداشته باشد و تمام توجهش به سمت عروسکها سوق پیدا کند. این باربی همانند هنرپیشه این فیلم، لباس سبز پشمی به تن دارد.

اگر چاکی باز باشید میدانید که نام کامل این شخصیت چارلز لی ری است، اما احتمالا نمیدانید وجهتسمیه او چیست. داستان تولد این بانوهای زیبا به ماه مارس سال ۱۹۵۹ میلادی باز می گردد که توسط کمپانی آمریکایی Mattel طراحی و ساخته شد و برای نخستین بار، در 9 مارس همان سال، در نمایشگاه عروسک نیویورک به نمایش عموم گذاشته شد. عروسک باربی برای اولین بار در نهم ماه مارس سال ۱۹۵۹ در شهر نیویورک به نمایش گذاشته شد. روث پس از بازگشت به آمریکا با کمک مهندسی به نام جک راین اقدام به طراحی عروسکی مشابه نمود و به نام دخترش باربارا نام باربی را بر آن نهاد. با اینکه عروسک ها جان واقعی ندارند، اما همراه همیشگی شما در هر سنی می باشند. در سال 2000 میلادی، در طول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عروسک های باربی با عنوان President 2000 Barbie ساخته و روانه بازار شدند. این عروسک به عنوان مدل نوجوان با پوشاکی که شارلوت جانسون طراحی کرده بود با قیمت 3 دلار آمریکا روانه بازار شد. کارخانه Mattel بر اساس فیلم ترسناک The Birds آلفرد هیچکاک، باربی هایی به همراه کلاغ ساخت و روانه بازار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید