کربی:مذاکرات با تهران درخصوص زندانیان ادامه دارد/درباره بازگشت به برجام مذاکراتی نداریم

0 50هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید در خصوص گزارشات اخیر مبنی بر تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن گفت که مذاکرات در این باره همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در گفت وگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که گفت وگوها با طرف ایرانی برای آزادی زندانیان ادامه دارد.

وی گفت: ۵ شهروند آمریکایی که در ایران بازداشت بودند اکنون در اقامت اجباری به سر می برند و برای آزادی آن ها به مذاکرات ادامه می دهیم.آنچه محقق شد یک گام مثبت است و یک توافق امضا شده نیست و امیدواریم که در آینده نزدیک اعلام کنیم که توافق منعقد شد.

جان کربی خاطرنشان کرد: از تلاش های شرکایمان در منطقه تقدیر و تشکر می کنیم، کشور قطر دوست متمایزی است و از حمایت های آن تشکر می کنیم. ما به طور ویژه از حمایت های قطر در این مذاکرات تقدیر می کنیم.

وی گفت: آنچه در مورد آن صحبت می کنیم قرار دادن برخی از اموال بلوکه شده ایران در حساب هایی تنها برای بکارگیری در امور انسانی است.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید تاکید کرد که درحال حاضر مذاکراتی با ایران درخصوص بازگشت به برجام نداریم.

وی همچنین گفت که بر فعالیت های منطقه ای ایران و حمایت هایش از روسیه و تهدید کشتی ها متمرکز هستیم.

علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره توافق اخیر ایران و آمریکا برای تبادل زندانیان بین دو کشور و آزادسازی چند میلیارد دلار از دارایی‌های ایران گفت: ایران تضمین‌ لازم برای پایبندی آمریکا به تعهدات خود را دریافت کرده‌است.

 علی باقری پنچ شنبه شب  در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت :” فرایند آزادسازی چند میلیارد دلار از دارایی‌های ایران که چند سال است به‌طور غیرقانونی توسط آمریکا توقیف شده، آغاز شد. ایران تضمین‌ لازم برای پایبندی آمریکا به تعهدات خود را دریافت کرده‌است. آزادی چند ایرانی که به‌طور غیرقانونی در آمریکا بازداشت شده بودند در این چارچوب است.”

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.