گاهی عروسک ها هم معلول به دنیا می آیند! – شما کارآفرین این گزارش باشید

عروسک های دخترانه معمولا تنوع بسیار بالایی دارند. تمامی این عروسک ها به سبکی طراحی شده اند که توجه یک دخترکوچولو را به خود جلب کنند و دخترکوچولوها معمولا به علت عشق مادرانه ای که در خود دارند جذب این عروسک ها می شوند. عروسک ها از کودکی دوستان خوبی برای دخترکوچولوها هستند و اگر دخترک شما یکی از آن ها را از بقیه بیشتر دوست دارد تعجب نکنید، او بهترین دوست کودک شماست! ربات ها ساخت دست بشر هستند و یکی از جذاب ترین چیزهایی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. نکتهای که باید در مورد این مجموعه بدانید این است که موزه عروسکهای ملل تا چندی پیش در حوالی خیابان میرداماد برپا بود؛ اما چند وقتی میشود که عروسکهای فرنگی ساکن طبقه اول خانه عروسکهای ایرانی هستند. اما از عروسکهای بزرگی که گاهی از ابعاد انسان هم بزرگتر هستند، برای تزیین خانه یا ویترین استفاده میشود. در جایجای این خانه قدیمی سه طبقه، مجموعهای غنی از عروسکهای کمیاب با پوششی متنوع در گهوارههایی از زمان خوابیدهاند، هرکدام هزاران قصه و روایت دارند و پوشاک و فرهنگ و آداب و رسوم سرزمین خود را به تصویر می کشند. عروسک ها دسته بندی های مختلفی دارند اما ما سه نوع از محبوب ترین عروسک ها که در دسته ی اسباب بازی های دخترانه ،پسرانه و بزرگسالان قرار می گیرند را به شما معرفی کردیم تا اگر قصد هدیه دادن و خرید عروسک دارید بدانید که چه عروسک هایی بهترین گزینه برای شما هستند!

در ادامه سه نوع عروسک محبوب را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه نمونههایی از شیوههای گوناگون نمایش عروسکی را معرفی میکنیم. در ادامه شما را با چند نکته آشنا میکنیم که به وسیله آن مهارت خود را در عروسک گردانی افزایش دهید. نمایش میلهای، نوعی نمایش عروسکی است که عروسکها در آن یک میله اصلی در سر خود دارند تا عروسک گردان به وسیله آن بتواند عروسکها را جابهجا کرده و جلو و عقب ببرد. 1. نقش بازی کردن از هر لحاظ برای رشد کودکان مناسب است. ✔️بچه­ ها از طریق ساختن موقعیت­ های تخیلی واسه عروسک­ هاشون، توانایی این رو به دست میارن که به چیزایی جز خودشون هم فکر کنن، اثرات و پیامدهای اعمال مختلف رو درک کنن و نقاط قوت مهمی مانند “احساس همدلی کردن با بقیه” رو در خودشون پرورش بدن. صحبت کردن برای یک عروسک بسیار مهم است. حتما می دانید که یکی از اصلیترین شخصیتهای نمایش خیمه شب بازی، “مبارک” است که با ظاهری سیاه بر صحنه حاضر می شود. پروژههای دیگری هم به موازات اینها در حال کار شدن است ولی تا وقتی که برای اکران و ارائه آنها جای مناسبی نداشته باشیم مسکوت میماند و هیچ استفادهای از آنها نمیشود.

کیفیت و تنوع محصولات این فروشگاه به اندازه ای است که بتواند هر نوع سلیقه ای را پوشش دهد و رضایت مشتریان خود را تأمین نماید. لباس این عروسک بومی از دامن بلند و شلوار ساخته میشود که برگرفته از پوشش زنان عشایر است. عروسک، اتصالی میان دو جهان بینی و دو بینش متفاوت است که با استیلا مفاهیم بر ذهن مخاطب خویش، او را با منطق ارزش گذار اخلاقی – اجتماعی دنیای بزرگسالان درگیر کرده و تصویری را از فرهنگ دنیای انسان بزرگسال در نمادهای بسیار ساده منتقل می کند. این قدرت جادویی عروسکهاست که ما را با جهان خودشان درگیر میکنند و ما میتوانیم پیوند جذاب و عمیقی با آنها داشته باشیم و هم از آنها یاد بگیریم و هم با آنها سرگرم شویم. جالب است بدانید که عروسک های بومی ایران به ثبت ملی رسیدهاند و بخشی از آثار فرهنگی و هنری کشور ما محسوب میشوند. این موزه رنگارنگ علاوه بر کودکان این سرزمین، جستجوکنندگان فرهنگ جهانی و هویت ملی را نیز به خود می خواند تا گوشهای از فرهنگ ملل مختلف را به آنها یادآور شود. سرانجام در سال 1398 پس از ادغام این دو موزه ارزشمند، فعالیت این مجموعه در قالب یک موزه آغاز شد تا علاوه بر اشاعه صلح و دوستی و همدلی جهانی، یکی از برترین قلمروهای فرهنگی میراث ناملموس، یادمانهای ارزشمند برای بزرگسالان و بازیگاهی جذاب برای کودکان این سرزمین باشد.

قطعا در ذهن این کودک تفاوت هایی خواهد بود که موجب پیشرفتش در آینده خواهد شد. عروسکهای ارسالی به دبیرخانه جشنواره پس از مرحله داوری و پایان رقابت در حراجی عمومی که ۱۰ روز قبل از برگزاری اختتامیه در یکی از گالری ها برگزار میشود به فروش رسیده و عواید حاصل از فروش شان صرف بهبود شرایط بخشی از کودکان و نوجوانان در مناطق محروم جنوب کشور و احتمالا کودکان مهاجر افغان خواهد شد. آنچه که قبل از همه باید به آن توجه شود این است که نمایش عروسکی بیش از هر چیز به تجربه نیاز دارد که میبایست افراد در طول آموزش و تمرین آن را به دست آورند. تشویق کودک به بازی های مستقلتشویق کودک به بازی های مستقل کودک آنلاین: لحظات تنهایی برای همه مفید است حتی برای کودکان. برای مثال دختر بچه ها دوست دارند اغلب اوقات عروسکهای خود را بشویند ، موهایشان را شانه بزنند، آن ها را بنشانند یا در کنار خود بخوابانند، همه ی این ها سبب می شود که کودک بتواند از عروسک، به عنوان یک دست ورزی مناسب استفاده کند و مهارت خود را در این زمینه نیز افزایش دهد . یکی از استفاده های آن ها به عنوان اسباب بازی است.

دیدگاهتان را بنویسید