گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است

0 57


ایسنا/گیلان رئیس جهاد دانشگاهی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه این استان زرخیز در عین زیبایی و سرسبزی با مشکلاتی مواجه است، گفت: آمادگی داریم در زمینه‌های گردشگری، حل مشکلات سالمندی، درمان ناباروری و پیشگیری از سرطان فعالیت‌های جهاد دانشگاهی را در گیلان توسعه دهیم.

دکتر حسن مسلمی نائینی امروز در دیدار با آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، با اشاره به گذشت ۴۳ سال از فعالیت جهاد دانشگاهی، از شناخته بودن جایگاه علمی و پژوهشی این نهاد در سطح کشور سخن گفت و افزود: مقام معظم رهبری توجه خاصی به جهاد دانشگاهی و اهمیت حیات و حضور این نهاد علمی – فرهنگی در کشور دارند و بیانات ایشان همواره راهگشای فعالیت‌های ما بوده است.

وی جهاد دانشگاهی را یکی از نهادهای مولود انقلاب دانست که جهادی و علم محور حرکت می‌کند و افزود: جهاد دانشگاهی انجام کارهای بر زمین مانده را در دستور کار دارد و یکی از وظایف خود را کمک به دولت می‌داند و به دنبال موازی کاری نیست.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه کشور ما در برهه‌ها و موقعیت‌های مختلف نیازهای متعددی دارد، تصریح کرد: در دهه اول انقلاب به موضوعات فرهنگی و نیروسازی و مدیریت دانشگاه نیاز داشتیم و لذا جهاد دانشگاهی وارد میدان شد؛ در زمانی دیگر با افزایش متقاضیان ورود به دانشگاه مواجه شدیم و نیاز به دانشگاه احساس شد که در این راستا نیز جهاد دانشگاهی دو دانشگاه تاسیس کرد.

دکتر مسلمی نائینی، به نیاز کشور به بحث‌های پزشکی به ویژه در حوزه درمان ناباروری اشاره و عنوان کرد: درمان ناباروری هزینه بالایی داشت و زوج های جوان گاهی مجبور به سفر خارج از کشور جهت درمان می شدند، اما جهاد دانشگاهی کار انقلابی و جهادی خود را آغاز کرد و امروز به یکی از مراکز موفق در این بخش تبدیل شده ایم.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی در مجموعه جهاد دانشگاهی و پایه‌گذاری پژوهشگاه رویان، خاطرنشان کرد: فناوری نیاز امروز کشور است و همانگونه که در دوران دفاع مقدس بسیاری از تجهیزات نظامی تحریم شده را در مجموعه جهاد دانشگاهی تولید کردیم، امروز نیز باید همان مسیر را ادامه دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی، استان گیلان را استانی زرخیز دانست که در عین زیبایی و سرسبزی با مشکلاتی مواجه است و بیان کرد: یکی از مشکلات و معضلات گیلان و کشور بحث سالمندی است لذا باید با محوریت پزشکی و علوم انسانی و فرهنگی به سمت رشد جمعیت برویم.

وی یکی از نیازهای جمعیت سالمند را حوزه‌های بهداشت و درمان دانست و یادآور شد: دنیا روش های موثری را برای جوان سازی جمعیت به کار برده؛ در کشور ما نیز ورود جدی به درمان ناباروری داریم و جهاد دانشگاهی دارنده بهترین مرکز ناباروری است؛ البته در کشور حدود ۱۰۰ مرکز درمان ناباروری داریم که ۱۰ مرکز آن متعلق به جهاد دانشگاهی می باشد، اما نیمی از جمعیت هدف به این ۱۰ مرکز مراجعه می کنند.

دکتر مسلمی نائینی از دیگر نیازهای استان گیلان را در حوزه پیشگیری و درمان سرطان به ویژه در حوزه بانوان دانست و با اشاره به فعالیت پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی، متذکر شد: پیشگیری از سرطان را با جدیت دنبال می کنیم و مراکز پیشگیری را فعال کرده‌ایم.

وی گردشگری را یکی از ظرفیت‌های بی نظیر گیلان دانست که نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است و تصریح کرد: باید با پدیده گردشگری و حضور میلیونی گردشگران در استان برخورد علمی کنیم تا بتوانیم آورده داشته باشیم. در این راستا پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی آمادگی دارد مباحث علمی و پژوهشی گردشگری در گیلان را دنبال کند.

رئیس جهاد دانشگاهی همچنین بر استفاده از ظرفیت مرکز افکارسنجی(ایسپا) تاکید کرد و گفت: ۹۹ درصد نظرسنجی‌ها و پیمایش‌های این مرکز نزدیک به واقعیت بوده و لذا می‌توان از آمارها و تحلیل‌های ایسپا برای مسائل اجتماعی استان بهره گرفت.

گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است

گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است

گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است

گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است

گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است

گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.