۱۰ درصد از برنامه مدیریت مصرف برق در ادارات محقق شد

0 39سخنگوی صنعت برق گفت: با اجرای طرح مدیریت مصرف برق در ادارات که از ابتدای خرداد امسال آغاز شد، تاکنون ۸۰۵ مگاوات از هزار مگاوات برنامه ریزی شده این طرح محقق شده است.

به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به طرح مدیریت مصرف برق در ادارات گفت: با برنامه‌ریزی‌های وزارت نیرو امسال برای کاهش مصرف برق در بخش اداری، کنتورهای هوشمند به صورت لحظه‌ای و بر خط میزان مصرف را رصد میکنند و تاکنون از ۱۰۰۰ مگاوات آمده پیش بینی شده در این طرح 805 مگاوات محقق شده است.

وی افزود: کمتر از پنج درصد واحدهای اداری که مشمول پرمصرف‌ها بودند، اخطار و تذکر گرفته‌اند و در برخی موارد با بی‌توجهی به اخطارها، برق آن‌ها قطع شده است.

رجبی مشهدی برای کاهش مصرف برق در همه ادارات عنوان کرد: برای تحقق ۲۰ درصد باقی‌مانده از این طرح نیازمند همکاری‌های لازم از سوی همه دستگاه‌ها هستیم تا با پایداری شبکه برق،از  هفته‌های گرم پیش رو عبور کنیم.

۱۰ درصد از کل مصرف برق کشور در بخش تجاری است

رجبی‌مشهدی سخنگوی صنعت‌برق با بیان اینکه در تهران ۶۰۰ مرکز تجاری بزرگ وجود دارد، گفت: با مدیریت میزان مصرف برق مجتمع‌های تجاری و اداری می توانیم حدود ۳۰ مگاوات کاهش مصرف برق داشته باشیم که این میزان معادل مصرف برق ۳۰ هزار واحد مسکونی است.

وی افزود: با اقدامات بسیار ساده مانند تنظیم دمای وسایل سرمایشی، محیط‌های اشتراکی مراکز تجاری روی دمای ۲۵ درجه و بالاتر، خاموشی روشنایی‌های غیرضروری به خصوص در زمان اوج مصرف و همچنین استفاده نکردن از روشنایی‌های نمای بیرون مراکز تجاری و مغازه‌ها، می‌توان به مدیریت مصرف برق در این بخش کمک کند.

رجبی مشهدی خاطر نشان کرد:  اگر به طور کامل این طرح  در کشور اجرا شود، حدود ۳۰۰ مگاوات کاهش مصرف برق خواهیم داشت که معادل مصرف برق استان خراسان جنوبی است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.