۳۵ درصد حجاج به ایران بازگشتند/ جزییات مشکل فنی پرواز جده-شیراز

0 62سخنگوی شرکت هما گفت که پرواز جده به شیراز این شرکت با مشکل فنی مواجه شده اما پس از رفع این مشکل، مسافران به سلامت در فرودگاه شیراز فرود آمدند.

حسام قربانعلی در جمع خبرنگاران در خصوص تاخیر پرواز جده به شیراز توضیح داد: هواپیما بعد از فرآیند مسافرگیری آماده پرواز می‌شود و با برخاستن و صعود تا ارتفاع ۸۰۰۰ فوتی، خلبان درگیر یک موضوع فنی در یکی از سیستم‌های تامین تهویه و فشار هواپیما می‌شود که با کاهش میزان سوخت هواپیما و کسب مجوزهای لازم و پس از انجام فرآیندهایی طبق دستورات شرکت سازنده به کاهش ارتقاع و نزدیکی مجدد به فرودگاه جده و نهایتا به تخلیه مسافران اقدام می‌کند.

وی درباره تعداد مسافران نیز بیان کرد: در برخی رسانه‌ها اعلام شده بود که تعداد مسافران ۵۰۰ نفر بوده در حالی که تعداد مسافران، ۲۴۰ نفر بوده است. بعد از تلاش‌های گوناگون مهندسان جمهوری اسلامی ایران حاضر در فرودگاه جده، به رفع موضوع اقدام شده و مسافران هم به هواپیما سوار شدند و ساعت ۱۴:۴۰ امروز در فرودگاه شیراز به سلامت فرود آمدند.

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: در خصوص موضوعات فنی ما ناچاریم که شرایط را مدیریت کنیم. ترمینال زیارتی فرودگاه جده هم در حال حاضر با تعدد پروازهای زیارتی روبه‌روست و عدم امکان کافی برای تکریم مسافران که از این بابت از حجاج عزیز عذرخواهی می‌کنیم؛ ‌ اما آنچه در بضاعت هما است در این فرآیند سنگین علمیات فشرده ملی، آماده شده و از همه امکانات، هواپیمای پشتیبان و ظرفیت‌های موجود عملیاتی و حتی بیش از توان عملیاتی ما به خدمت گرفته شده که سفر خوبی برای حجاج به ارمغان بیاوریم.

قربانعلی همچنین خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از ۳۵ درصد حجاج از فرودگاه‌های جده و مدینه به سمت اقصی‌نقاط میهن بازگشتند و مشکل خاصی وجود نداشته است.  بیشتر تاخیرها از سوی خدمات فرودگاهی کشور عربستان به ما تحمیل شده آن هم به علت حجم بالای حجاج است که از این دو فرودگاه به اقصی‌نقاط  جهان در حال بازگشت هستند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.