۷۰۰دستگاه اتوبوس در مرز مهران مستقر می‌شوند

0 56ایسنا/ایلام نماینده‌ی تام‌الاختیار وزیر کشور در امور مدیریت حمل و نقل مرزی اربعین و رئیس قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین گفت: ۷۰۰ دستگاه اتوبوس کار جابه‌جایی زوار از پارکینگ اربعین به میدان اربعین را انجام می‌دهند.

«مرتضی ضامنی» ، امروز چهارشنبه ۱۸ مردادماه در نشست ستاد اربعین‌حسینی استان ایلام در سالن جلسات شهیدرجایی استانداری ایلام  اظهار کرد: امسال در ۸ مرز در خدمت زوار هستیم، مهمترین مرز، مرز مهران است که ۶۰ درصد زائران از این مرز تردد می‌کنند. 

ضامنی افزود: امسال نیز توفیق خدمتگزاری هم در ایران و هم در عراق را خواهیم داشت و با توافق صورت گرفته به‌عنوان ناوگان پشتیبان، تعداد ۴۳۵ دستگاه اتوبوس درون‌شهری منتقل خواهند شد و محور خدمات‌دهی، جابه‌جایی زوار از پایانه‌ی زرباطیه تا کوت خواهد بود؛ علاوه بر این، هماهنگی شده است که در صورت نیاز ۲۰۰ دستگاه ون نیز ملحق و اضافه خواهند شد.

نماینده‌ی تام‌الاختیار وزیر کشور در امور مدیریت حمل و نقل مرزی اربعین و رئیس قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین ادامه داد: به منظور جابه‌جایی زوار از پارکینگ اربعین(قبل از شهر مهران) تا میدان اربعین (منتهی به ورودی پایانه‌ی مرزی)، ۳۲ سازمان حضور فعال دارند که با ۷۰۰ دستگاه اتوبوس، کار جابه‌جایی زوار را انجام خواهند داد و از ۲۵ مردادماه به مرور در استان مستقر می‌شوند.

وی اضافه کرد: ظرفیت جابه‌جایی زائر تا ۳۷۰ هزار نفر در سه شیفت وجود دارد که با هماهنگی‌ کامل این کار انجام می‌شود و خدمات‌دهی به زوار از هفته‌ی آینده آغاز می‌شود.

مهندس «ایرانخواه» ، جانشین قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین نیز با تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه‌ی اربعین ایلام در مقایسه با یک دهه‌ی اخیر، گفت: از سال ۹۳ تاکنون در ایام اربعین در مناطق مرزی اربعین فعالیت و نظارت داشتم، واقعا باید بگویم سطح خدمات و فعالیت‌های عمرانی که طی دو سال اخیر انجام شده و صورت گرفته بسیار قابل توجه است.

وی افزود: تغییرات اساسی را در حوزه‌ی اربعین شاهد هستیم به گونه‌ای که طی یک‌سال گذشته در حوزه‌ی خدمات انجام شده از جمله پایانه برکت و پارمینگ تغییرات چشم‌گیری صورت گرفته است.

ایرانخواه ادامه داد: حجم عملیات عمرانی و زیرساختی بسیار زیاد است به‌طوریکه وسعت پارکینگ اربعین طی دو سال اخیر دو برابر شده و این مسئله خود بیان‌گر، پیگیری‌ها و تلاش‌های استاندار ایلام و مسئولان ارشد استان برای تکمیل زیرساخت‌های اربعین و گستردگی خدمات‌دهی به زوار، قابل ستایش است.

وی اضافه کرد: قدردان استاندار ایلام و مدیران استان هستیم که با جدیت موضوعات اربعین را دنبال می‌کنند و پیگیر هستند.

انتهای پیام 

Leave A Reply

Your email address will not be published.