۷۰۰۰ اتوبوس و ۲۰۰۰ پرواز، در خدمت زائران اربعین

0 52به گفته وزیر راه و شهرسازی، در ناوگان اتوبوسرانی داخلی حدود ۷۰۰۰ اتوبوس، در حوزه هوایی حدود ۲۰۰۰ پرواز و در حوزه ریلی حدود ۶۰۰ هزار بلیت رفت و برگشت برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین تدارک دیده شده است.

به گزارش ایسنا، بازه زمانی اربعین امسال، از ۲۷ مردادماه تا ۳۰ شهریور در نظر گرفته شده است. در این بازه زمانی از شقوق مختلف حمل‌ونقلی اعم از جاده‌ای، ریلی و هوایی برای جابه‌جایی مسافران استفاده می‌شود.

مهرداد بذرپاش -وزیر راه و شهرسازی- به‌تازگی با تاکید بر ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات‌رسانی به زائران اربعین، گفت: اعزام مسافران اربعین از دو هفته آینده آغاز می‌شود. با وجود آنکه عملیات انتقال مسافران و زائران مصادف با فصل گرم سال است با این حال هم سطوح کیفیت خدمات و هم کمیت سفرهای اربعین رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی تجهیز مناسب چهار پایانه اصلی مهران، شلمچه، چذابه و خسروی را از ویژگی‌های سفرهای اربعین امسال عنوان کرد و گفت: زیرساخت‌های خوبی در چهار پایانه مرزی اربعین نسبت به سال گذشته تدارک دیده شده است که بخشی از آنها شامل نوسازی تجهیزات، تعبیه وسایل سرمایشی و آماده‌سازی پارکینگ‌هاست. در پایانه برکت مهران یکی از بزرگترین پارکینگ‌های خودروی عمومی آسفالت انجام شده و از جهت وسعت نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، در ناوگان اتوبوسرانی داخلی حدود ۷۰۰۰ اتوبوس در خدمت اعزام زائران برنامه‌ریزی شده است. در حوزه هوایی حدود ۲۰۰۰ پرواز در فاصله ۲۵ روز تدارک دیده شده که قابلیت افزایش دارد. در حوزه ریلی حدود ۶۰۰ هزار بلیت رفت و برگشت امکان‌سنجی شده است که زائران را به مقصد خرمشهر، اهواز، آبادان منتقل می‌کند. همچنین یک ریل‌باس از خرمشهر به‌صورت رایگان تا مرز شلمچه برای زائران در نظر گرفته شده است‌.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.