۹۰ درصد از درآمد گمرکات استان کرمان مربوط به خودروسازی‌های بم است

0 60ایسنا/کرمان مدیرکل گمرکات استان کرمان گفت: در سال گذشته بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان در آمد گمرکات استان وارد خزانه دولت شد که از این میزان بالغ بر ۹۰ درصد مربوط به گمرک بم و خودروسازی‌ها بوده و گمرکات استان در کشور رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

محمد دولتی ۹ مرداد ماه در بازدید از خودروسازی‌های منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از جمله مشکلات شرکت مدیران خودرو، عدم تخصیص منابع ارزی بود که این مشکل به بانک مرکزی  برمی‌گردد که با راهکارهای ارائه شده توسط گمرک مشکلات به زودی حل می‌شوند و ترخیص خودروها سرعت بیشتری گرفته است.

به گزارش ایسنا، وی در خصوص ضایعات دپو شده در منطقه ویژه اقتصادی بیان کرد: ضایعات دپو شده در منطقه ویژه اقتصادی، سنواتی است که به ابتدای راه اندازی ارگ جدید برمی گردد ، و با توجه به توجیهات و راهکارهای داده شده و  طی اظهار نامه مالیاتی ارائه شده به گمرک، ضایعات دپو شده ترخیص می شوند.

دولتی افزود: در سال ۹۶ اوج فعالیت‌ها و تولیدات مجموعه،  ۱۱۳ هزار دستگاه خودرو تولید شد اما در سال  ۱۴۰۱ این رقم به ۱۲۰ هزار دستگاه رسید و بخش زیادی از درآمدهای گمرکی استان کرمان را به خود اختصاص می‌داد.

مدیرکل گمرکات استان کرمان گفت: در سال گذشته بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکات استان وارد خزانه دولت شد که از این میزان بالغ بر ۹۰ درصد مربوط به گمرک بم و خودروسازی‌ها بود و جایگاه گمرک استان در کشور رتبه چهارم است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.