10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

این خودرو 185 هزار دلار قیمت دارد و اگر میخواهید درباره قدرت موتور آن بدانید، باید بگوییم که نمونه معمولی 616 اسب بخار و مدل تقویت شده 750 اسب بخار نیرو تولید میکند. اگر موافق باشید در ابتدا کمی درباره ی تاریخچه ی ماشین برقی صحبت کنیم. علاوه بر این ، اگر کودک هنوز سن پایینی دارد است ، بهتر است صندلی را پیدا کنید که بتوانید کمربند ایمنی را ببندید. وزن کودک: وزن کودک هم می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد. ماشین برقی کوبنده همیشه میتواند جزء انتخاب های شما برای تفریح سالم و ایمن باشد. صرف نظر از هزینه بسیار زیاد بنزین در طول استفاده از ماشین، استفاده از ماشین های الکتریکی به محیط زیست کمک شایانی می کند. برای هر بار پر کردن باک بنزین، هزینه ای پرداخت می شود ولی با یک بار شارژ کردن این خودروها می توان تا 160 کیلومتر را طی کرد. همانطور که خواندید، یکی از مدلهای کمپانی تسلا، سریع ترین ماشین برقی جهان است؛ البته اشاره کردیم که سرعت برخی مدلهای خودروی ریماک نورا به بیش از 400 کیلومتر بر ساعت هم میرسد، اما انتخاب نهایی ما تسلا مدل اس پلد بود. در حال حاضر، چهار سال از زمان عرضه خودروی تسلا مدل 3 پرفورمنس میگذرد، اما هنوز هم جرئت نمیکنیم آن را یک اتومبیل قدیمی بنامیم.

تسلا در واقع شروع کننده حرکت جدی برای تولید خودروهای تمام برقی با توانایی طی مسافت 200 مایل بود و توانست با مدلهای مفهومی که سال ها قبل عرضه کرد, نگاه ها را به این بخش از بازار جلب کند. این خودروی سوپر اسپرت جذاب که کمپانی ریماک واقع در کشور کرواسی آن را تولید کرده، یکی از سریع ترین ماشین های برقی جهان به شمار میرود. کمپانی لوسید که در کالیفرنیای آمریکا واقع شده، بهطور تخصصی روی تولید خودروهای الکتریکی تمرکز دارد. کم کم پاها را بر روی رکاب قرار دهید. قابلیت کنترل از راه دور (ریموت): وجود سیستم کنترل از راه دور یا همان ریموت کنترل نیز از دیگر موارد حائز اهمیتی است که بهتر است حتما به هنگام انتخاب و خرید یک ماشین شارژی به آن توجه نمایید؛ زیرا در این صورت شما به راحتی می توانید به هنگام عدم کنترل وسیله از فرزند خود، آن را از فاصله ای دورتر هدایت فرمایید. این ریموت میتواند در زمانهایی که خطری کودک را تهدید میکند توسط والدین به کار گرفته شود.

هنگام خرید ، مدت زمان شارژ شدن باتری و مدت زمانی که باتری می تواند به کودک اجازه سوار شدن بدهد ، حتماً به این گزینه توجه کنید. تایکان توربو اس میتواند در مدت 2.6 ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر بر ساعت برسد. شتاب صفر تا صد این خودرو 1.9 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به 320 کیلومتر بر ساعت میرسد. شتاب صفر تا صد این خودرو 3.1 ثانیه است و سرعت آن به 260 کیلومتر بر ساعت میرسد. شتاب صفر تا صد این خودرو 2.7 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به 250 کیلومتر بر ساعت میرسد. شتاب صفر تا صد این خودرو 2.5 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به 265 کیلومتر بر ساعت میرسد. برای توریستها و کسانی که از بیرون از جزیرهها از تاکسی استفاده کنند مبلغ شروع تاکسیمتر ۱۵ لیر و به ازای هر کیلومتر ۱۲ لیر اضافه خواهد شد. در مورد هزینه تاکسیهای جزیره نیز باید گفت با استفاده از تاکسیمتر سنجیده میشود و از ۵ لیر آغاز میشود؛ بابت هرکیلومتر مسافت ۳.۱۰ لیر هزینه اضافه خواهد شد.

به گفته سازمان حمل و نقل عمومی ترکیه هزینه یک سفر برای هر نفر در ماشینهای ۱۳ نفره با داشتن کارت ۳.۵ لیر است و در صورت نداشتن کارت مخصوص جزیرهها باید ۱۲پرداخت لیر شود. افزون بر این، خودروهای الکتریکی به زیرساختهای پیشرفتهای مثل ایستگاههای شارژ، جادههای مناسب و هزینه بالای تولید نیاز دارند و چین همه این ویژگیها را دارد. ماشین برقی جزء اسباب بازی هایی است که هم برای دختران و هم پسران مناسب بوده و باعث سرگرمی و رشد آنان می شود. خودروی برقی مناسب برای شما، خودرویی است که میتوانید برای سفرهای عادی خود بدون نیاز به توقف و شارژ در نیمه راه از آن استفاده کنید. موتور الکتریکی این خودرو 1914 اسب بخار قدرت دارد و به همین دلیل هم هست که قیمت آن به بیش از 2 میلیون دلار میرسد! هرچند باتری خودروهای الکتریکی قیمت بالایی دارد، اما با پیشرفت هرچه بیشتر فناوری، این باتریها روز به روز ارزانتر میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید