10 مورد از بهترین خودروهای برقی دنیا را بشناسید

نخستین خودروی برقی جنرال موتورز با قدرت 200 اسب بخاری و گشتاور 266 پوند فوت به بازار عرضه خواهد شد. پیش بینی میشود با دقت به فعالیت شدید جنرال موتورز در این حوزه, تا سال 2020 خیابان هاي کشور آمریکا پر از خودروهای برقی باشد. گرچه هنوز جزئیات زیادی از خودروی برقی اخیر نیسان به بیرون درز نکرده و همانند هاي پیش تولید آن نیز در اختیار نیست اما با دقت به اخبار موثق به نظر میرسد نیسان خودرویی ساخته هست قادر به طی مسافت 200 مایل با یکبار شارژ باتری هست. اولین موردی که باید در حین خرید ماشین شارژی به آن دقت کنید سن، قد و وزن فرزندتان است. ماشین برقی جزء اسباب بازی هایی است که هم برای دختران و هم پسران مناسب بوده و باعث سرگرمی و رشد آنان می شود. قابلیت کنترل از راه دور (ریموت): وجود سیستم کنترل از راه دور یا همان ریموت کنترل نیز از دیگر موارد حائز اهمیتی است که بهتر است حتما به هنگام انتخاب و خرید یک ماشین شارژی به آن توجه نمایید؛ زیرا در این صورت شما به راحتی می توانید به هنگام عدم کنترل وسیله از فرزند خود، آن را از فاصله ای دورتر هدایت فرمایید. در مورد خودروهای الکترونیکی نیز حداکثر توان اسمی آن ۴ کیلووات است.

بازآفرینی انرژی: مورد دیگری که فقط با خودرو های الکتریکی امکان پذیر است تولید مجدد برق است. تسلا این خودرو را در حالت استاندارد در 2 ردیف صندلی به دست خریداران خود میرساند اما نسخه ۳ ردیفه (۷ نفره) آن نیز از اوایل سال ۲۰۲۱ برای خریداران تسلا در دسترس است. یک باتری 12 ولتی نسبت به یک باتری 6 ولتی توان بیشتری به ماشین شارژی کودک می دهد، در نتیجه این ماشین اسباب بازی با سرعت بیشتری حرکت می کند و می تواند وزن بیشتری را نیز تحمل کند. این کنترل به والدین اجازه می دهد تا هر زمان که بخواهند یا احساس خطر بکنند، ماشین برقی کودک را نگه دارند. سال ۲۰۱۰ شروع فروش انبوه ماشین برقی با نیسان لیف و شورلت ولت استارت خورد. 400 اسب بخار قدرت دارد و تولید آن از اواخر سال 2017 نخست خواهد شد و پس از آن برای نخستین بار این خودروها را در خیابان هاي کشور آمریکا خواهیم دید. اولین ماشینهای برقی کاربردی دهه ۱۸۸۰ میلادی معرفی شدن و در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ متداول بودن.

نسل اخیر شورلت بولت ها در سال 2016 با رونمایی از شورلت بولت EV به علاقه مندان به حوزه اتومبیل معرفی شد. نسل اخیر خودروهای برقی NIO EP9 شاید به یکی از خودروهای برقی پیشرو در بازار تبدیل خواهد شد. اولین نسل این باطری ها همان باتریهای اسیدی بودند که به تدریج پیشرفته تر شدن. حواستان باشد بهتر است این نوع از وسایل محبوب بازی کودکان را بگونه ای خریداری نمایید که قابل استفاده حداقل تا چند سال برای آن ها باشد. گاهی اوقات این وسیله اینقدر محکم و پرقدرت است که تمام اعضای خانواده را سرگرم میکنند. ماشین شارژی خوب باید همزمان که نیاز کودک در بازی کردن را برآورده می کند، متناسب با بودجه مالی خانواده بوده و در عین حال عمر مناسبی داشته باشد. این تلفیق انتشارات ( گازهای خوروجی ) اندک همراه با توان ، برد عملیاتی و سوخت مصرفی مناسب خودروهای معمول ( گازویسل وبنزین) را عرضه می کند و این خودروها هرگز نیاز به اتصال به برق ندارند.

چنین بازیهایی این آزادی را به آنها میدهد تا هر چه که میخواهند باشند. همچنین اگر پیست در فضای باز اجرا می شود بایستی سقف پیست به فاصله ۱۳۰ سانتی متر تا لبه ی پیست پیش روی داشته باشد. هر دو خودروی الکتریکی و هیبریدی دارای اهمیت خاص خود هستند، یک ماشین هیبریدی می تواند معایب خودرو الکتریکی مانند زمان سوخت، محدوده سفر کوتاه و… پس از سال ها شایعه در مورد ماشین هاي برقی بالاخره شاهد تردد این ماشین ها در خیابانها هستیم. شارژر داخلی(Onboard charger): جریان متناوب (AC) وارد شده از طریق پورت شارژ را گرفته و تبدیل به جریان مستقیم مورد نیاز باتری میکند. اگه از افراد مختلف سوال کنین که خودروی برقی از کی وارد صنعت شده هیچکس نمیتونه بیشتر از ۶۰-۵۰ سال عقب بره در حالی که ۱۴۰ سال پیش این اتفاق افتاده. برخی از افراد معمولاً از اصطلاح خودروی هیبریدی و خودروی الکتریکی به جای هم استفاده می كنند اما این چنین نیست. بنابراین اگر می خواهید ماشین شارژی خوبی برای کودک خود انتخاب کنید سلیقه او را در این موضوع مدنظر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید